HABER

doremusic Akademi hız kesmiyor

05.09.2017


Paylaş:

Türkiye’de 1993’ten bu yana müzik enstrümanları alanında başlı başına bir marka haline gelmiş olan doremusic, son 3 yıldır yeni müzisyenlerin yetişmesine de destek oluyor. doremusic Akademi, bugün 3 kentteki toplam 8 noktada, 7’den 77’ye tüm müzikseverlerin müzisyenliğe adım atması için, çağdaş yöntemleri benimseyen ve konservatuvar kalitesinde eğitimler veriyor.

 

Türkiye’de müzik enstrümanları sektörünün lideri doremusic, 2014 yılından bu yana doremusic Akademi ile müzikseverlerin müzisyenliğe adım atmasına destek oluyor. Son olarak Ankara’da Armada AVM, Gordion AVM ve Cepa AVM’de açtığı 3 yeni akademi ile bugün toplam 8 noktada eğitim veriyor. 

 


Türkiye’de müzik eğilimini şekillendirmeyi hedefliyor
 

Sanatın herhangi bir alanında deneyim kazanmış kişilerin, hem eğitim hayatında hem de sosyal çevrede daha başarılı olacakları düşüncesiyle yola çıkan akademinin amacı, “Türkiye’de var olan müzik eğitimine ve ülkemizdeki müzik eğiliminin şekillenmesine fayda sağlamak” olarak tanımlanıyor. 

 


4 yaşında öğrencisi de var, 70’li yaşlarında da
 

doremusic Akademi’de çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik eğitim programları mevcut. Bugün 500’den fazla kişinin eğitim aldığı akademide, derslere 4 yaş itibarıyla başlanabiliyor; 70’li yaşlarında öğrencileri de bulunuyor.

 

doremusic Akademi’de piyanodan gitara, nefeslilerden vurmalı çalgılara, vokalden ve ensemble eğitiminden, kulak eğitimi ve ritim atölyesine pek çok farklı program yer alıyor. Ayrıca birimler arası multi-disipliner projeler, ulusal ve uluslararası workshop’lar ve masterclass'lar ile müzik ve sanat eğitimi çok boyutlu şekilde ele alınıyor. Öğretim görevlileri, dünyada kullanılmakta olan çağdaş yöntemler ve güncel ekipmanlarla dersleri gerçekleştiriyor. 


 

 

Royal Academy gibi prestijli kurumların eğitimlerini almak mümkün


doremusic Akademi bir müzik kursu değil, sadeleştirilmiş bir konservatuvar gibi çalışıyor. Uluslararası Müzik Sertifika Programları ile yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerini destekliyor. Royal Academy gibi dünyaca ünlü prestijli kurumların uluslararası programlarını tamamlayarak, bu sertifikaları edinme olanağı sağlıyor. 

 


Elektrik gitardan saksafona, kent müziği eğitimi Bilgi Üniversitesi denetiminde
 

doremusic Akademi ayrıca Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle kent müziği eğitimleri veriyor. Üniversite denetimi ve işbirliğiyle hayata geçirilen ve Türkiye’de ilk defa uygulanan bu program özellikle çocuklarla gençleri hedefliyor. Elektrik gitar, akustik gitar, piyano, davul, bas gitar, vokal, saksafon, trompet ve trombon programlarının yer aldığı eğitim sonunda öğrenciler, dünyanın her yerinde geçerliliği olan sertifikalarına kavuşuyor.

Profesyonel eğitimin yanı sıra, akademide hobi olarak enstrüman çalmak isteyenler için de programlar bulunuyor.



 


Konumuyla ebeveynlere kolaylık sağlıyor
 

doremusic Akademi’nin çoğu şubesi AVM’lerde konumlanıyor. Bu durum, merkezi konum avantajı sunmasının yanı sıra, özellikle çocuklarının müzik eğitimiyle büyümesini arzulayan anne babalar için kolaylık sağlıyor. Akademi bugün, İstanbul Mall Of İstanbul AVM, İstanbul Ataşehir Bulvar 2016 AVM, Akmerkez, Akbatı AVM, Bursa Nilüfer, Ankara Armada AVM, Ankara Gordion AVM ile Anadolu Ateşi ve Ankara Sanat Tiyatrosu’yla ortak yerleşkeyi paylaştığı Ankara Cepa AVM’de yer alıyor. 

 

 

 

doremusic hakkında

Türkiye’de müzik enstrümanları sektörünün lideri doremusic, 1993 yılından bu yana hizmet veriyor. Bugün 26 mağazası ve 600 bayisi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müzisyenlere ulaşan marka, Batı müziği enstrümanları kategorisinde piyanolardan gitarlara, davul ve perküsyonlardan nefesli enstrümanlara, yaylı enstrümanlardan ses sistemlerine kadar her ihtiyaca ve bütçeye uygun ürünler sunuyor. Yamaha, Bösendorfer, Gibson, PRS, Schecter, Mackie ve Zildjian gibi dünyaca ünlü 120’den fazla markanın Türkiye’deki distribütörlüğünü yapıyor.
 

Türkiye’nin kültürel ve sanatsal kalkınmasında söz ve pay sahibi olma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren marka, 2014 yılından bu yana doremusic Akademi çatısı altında müzik eğitimi veriyor. Konserler, etkinlikler ve değerli müzisyenlere sponsor olan doremusic, kurumsal satışı ile de kamu ve özel sektörden pek çok kurumun müzik aletleri tedarikini üstleniyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20