HABER

Gençler Müzikle El Ele

07.09.2017


Paylaş:

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki gençler yeni bir kültürel eğitim projesine hazırlanıyor!..

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hibe desteği ile Zafer Yümlü tarafından İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu’nda gerçekleştirilecek olan Gençler, Müzikle El Ele projesi, Eylül ayında başlayacak.

Uzun yıllardır ulusal ve uluslararası pek çok kültür ve eğitim projesi gerçekleştiren projenin koordinatörü korno sanatçısı Zafer Yümlü; projenin amacının, İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu’nda eğitim gören 14 yaşındaki gençler için konserler, sanat workshopları, drama, sergi ve seminerlerden oluşan bir kültür-sanat etkinliği düzenleyerek gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında bilgilendirilmelerini ve kültürel farkındalıklarının arttırılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Gençlerin, birbirinden farklı ve renkli malzemeleri kullanarak sanat çalışmaları gerçekleştireceklerini, projenin sonunda okulda, bu çalışmaların yer alacağı bir sergi gerçekleştirileceğini ve okula bir piyano alınacağını belirten Yümlü, “Klasik Batı Müziği ve Tarihçesi”, “Çoksesli Müziğin Tarihçesi” vb. konularda da seminerler verileceğini söyledi.

4 ay sürecek olan ve 100 kişiye yönelik proje sayesinde gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında farkındalıkları artacak. Çokseslendirilmiş kültürel müzik zenginliği hakkında bilgi sahibi olacaklar ve müziğin, insan yaşamındaki önemini, olumlu katkılarını anlayacaklar. Projeye Akıneri Müzik Aletleri Tic. Ltd. Şti. de proje ortağı olarak destek verecek.

Proje, konusu gereği İzmir’de ve Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇ-DES programı kapsamında desteklenen ilk proje olma özelliğini taşıyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20