ETKİNLİKLER

MARTINA FILJAK

12

Aralık 2017

Son yılların en heyecan uyandıran isimlerinden Martina Filjak, tutkulu piyanizmi, güçlü tekniği ile hem ödülleri hem de klasik müzikseverlerin büyük beğenisini topluyor!  2009'da Cleveland Uluslararası Piyano Yarışmasında, Altın Madalya kazandığı Birincilik zaferinin yanı sıra Beethoven Özel Ödülü'nün de sahibi olan sanatçı, bu zaferi sonrası A.B.D. ve uluslararası önemli salonlarda sahneye çıktı. 
 
Martina Filjak'ın ödülleri arasında Maria Canals Piyano Yarışması Birincilik Ödülü (Barcelona) ile Viotti Piyano Yarışması ve Busoni Piyano Yarışması ödülleri de bulunuyor.  
 
Amsterdam'da Concertgebouw, Berlin'de Konzerthaus, New York'ta Carnegie Hall, Boston’da Jordan Hall, Milano'da Sala Verdi, Paris'te Salle Gaveau, Viyana'da Konzerthaus, Hannover'da NDR Hall gibi salonlarda sahneye çıkan Filijak, Cleveland Orkestrası, San Diego Senfoni Orkestrası, Florida Orkestrası, La Verdi Senfoni Orkestrası, Strasbourg Filarmoni, Zagreb Filarmoni Orkestrası  Barcelona Senfoni, Bilbao Senfoni Deutsche Radio Filarmoni, Osaka Century Senfoni Orkestrası, İsrail Oda Orkestrası gibi orkestralarla da aynı sahneyi paylaştı. Birlikte sahneye çıktığı orkestra şefleri arasında ise  JoAnn Falletta, Michael Schonwandt, Christoph Poppen, Hans Graf, Sebastian Lang–Lessing, Josep Caballe-Domenech, Tito Munoz, Christopher Warren-Green ve Stefan Sanderling gibi isimler yer alıyor. Repertuarında 30'dan fazla piyano konçertosu bulunnan sanatçını performanları arasında orkestra konserlerinin önemli bir yeri var.  Sanatçı, 2011'de Naxos etiketiyle yayınlanan ilk albümünde Padre Antonio Soler'in piyano sonatlarını seslendirdi. Çelist Jan Vogler ve Christian Poltera ile Schumann seslendirdiği albümü ise 2013'te Sony Classical'dan çıktı.
 
HAYDN Andante ve Varyasyonlar, Fa minör, Hob XVII:6  
BACH - BUSONI Toccata ve Füg, Re minör, BWV 565'in Piyano uyarlaması  
BACH - LISZT Prelüd ve Füg, La minör, BWV 543'ün Piyano Uyarlaması
LISZT 2 Efsane, S.175  
I. St. Francois d'Assise: "Kuşlara Vaaz", La majör  
II. St. Francois de Paule: "Dalgalar Üzerinde Yürümek”  
LISZT - Gaetano DONIZETTI (1797-1848)  "Lucia di Lammermoor" Hatıraları, S.397  
LISZT - Giuseppe DONIZETTI (1788-1856) "Sultan Abdülmecid Han için yürüyün", S.403 
 
12 Aralık 2017 Salı 20.00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20