ETKİNLİKLER

Arctic Beşlisi

28

Şubat 2018

Accademia Chiciana'da Gianluigi Gelmetti’nin şeflik kursuna katılan ve Ayla Erduran’ın öğrencisi olan Hakan Şensoy, Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın kurucusu, İzmir KODA Orkestrası’nın müzik direktörü, İstanbul Oda Orkestrası ve Filarmonia İstanbul’unsa hem kurucusu ve genel müzik direktörüdür. Bugüne dek Sholomo Mintz’den Terence Blanchard’a, farklı alanlardan ustalaşmış müzisyenlerle konserler gerçekleştirmiştir.  

Ersun Kocaoğlu, Bilkent Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası başkemancısı oldu; CSO ve İZDSO’da görev aldı, KODA’nın başkemancılık yaptı, bugünse BİFO üyesi ve Uluslararası Akdeniz Filarmoni Orkestrası başkemancısıdır.  

ICMEC Yarışması birincisi Beste Tıknaz Modiri, BİFO ve Philharmonisches Kammerorchester Berlin’de viyola grup şefi ve İÜDK’da doçenttir. Ayrıca Semplice Quartet, Borusan Virtüözleri, Orient Ensemble, Modiri Ensemble, Violaria ve Amitie Ensemble gruplarının üyesidir.  

Academia Musicale Chigiana ve Scuola di Musica di Fiesole-Firenze’de eğitime katılan, Takacs Kuvartet ile ve Borodin’in viyolonselcisi Valentin Berlinsky ile çalışma imkânı bulan Şafak Erişkin, 10 yıl Akbank Oda, 4 yıl ise BİFO’nun solo viyolonselcisi olmuş; 28 yıldır da aynı görevi İDOB Orkestrası’nda sürdürmektedir.  

Piyanist Toros Can HÜDK’da lisans, Londra RCM’de lisansüstü, Texas-SMU Meadows Sanat Okulu’nda solistlik, Yale Üniversitesi’nde yüksek lisans ve Arizona Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yaptı. Ligeti, Hindemith, Crumb ve Purcell kayıtlarıyla iki Altın Diyapozon sahibi oldu.  

HAKAN ŞENSOY (keman)
ERSUN KOCAOĞLU (keman)
BESTE TIKNAZ MODIRI (viyola)
ŞAFAK ERİŞKİN (viyolonsel)
TOROS CAN (piyano)  


PROGRAM  
F. Schubert: “Ölüm ve Genç Kız” Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Re minör, No. 14, D. 810  
G. Mahler: Piyanolu Dörtlü, La minör  
ARA  
G. Fauré: Piyanolu Beşli, Re minör, No. 1, Op. 89  


Boğaziçi Üniversitesi, Albert Long Hall, 28 Şubat 2018 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20