HABER

Türk opera sanatçıları bu haftasonu Viyana'ya çıkartma yapacak!

09.10.2017


Paylaş:

Ülkemizin duayen ses eğitimcisi Güzin Gürel, dünyanın dört bir köşesinde sahneye çıkan öğrencileriyle birlikte bu haftasonu Viyana’ya çıkartma yapmaya hazırlanıyor.
 
Viyana’nın dünyaca ünlü konser salonu Konzerthaus’un Mozart Salonu 13 Ekim Cuma akşamı, bu şehrin tarihiyle iç içe geçmiş çok sevilen bir operanın Türk şancılar tarafından yorumlanmasına sahne olacak. Güzin Gürel’in geçmişten bugüne öğrencisi olmuş ve günümüzde gerek Türkiye’de gerekse dünyanın önde gelen sahnelerinde pek çok başarıya imza atmakta olan opera sanatçısı öğrencileri, Mozart’ın Don Giovanni operasının orijinalini yani Prag versiyonunu ‘yarı sahnelenmiş’ olarak icra edecekler.
 

Rejisörlüğünü İstanbul DOB Müdür ve Sanat Yönetmeni, bas Suat Arıkan’ın üstlendiği sahnelemede rol dağılımı şöyle: Güneş Gürle (Don Giovanni), Burak Bilgili (Leporello), Caner Akın (Don Ottavio), Göktuğ Alpaşar (Il Commendatore), Uğur Yılmaz (Masetto), Perihan Diana Nayır Artan (Donna Elvira), Hande Ürben (Donna Anna), Nesrin Gönüldağ (Zerlina). Bratislava Slovak Ulusal Operası Orkestrası üyelerinden oluşan oda orkestrasını ise o akşam Peter Valentovic yönetecek.
 
Sedat Gürel - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı’nın desteğiyle sahnelenecek Don Giovanni operası, Konzerthaus içerisinde bulunan Mozart Saal’da 13 Ekim akşamı saat 19.30’dan itibaren izlenebilecek. 704 kişi kapasiteli Mozart Saal’da biletlerin hızla tükenmekte olduğu, Andante’ye ulaşan bilgiler arasında.
Güzin Gürel

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20