HABER

Gedizlioğlu'nun eseri Frankfurt Modern Müzik Bienali'ni açacak

28.10.2017


Paylaş:

Son yıllarda, dünyaca ünlü topluluklar tarafından seslendirilen eserleri ve aralarında Andante-Donizetti'nin de bulunduğu ödülleriyle, isminden küresel çapta en çok bahsettiren Türk bestecilerden biri olarak öne çıkan Zeynep Gedizlioğlu önemli bir başarıya daha imza atmak üzere gün sayıyor. Gedizlioğlu'nun geçtiğimiz yıl bestelediği Verbinden und Abwenden adlı eseri Kasım ayında Frankfurt'ta seslendirilecek.

Gedizlioğlu'nun, 14 solist ve senfoni orkestrası için bestediği eserinin dünya prömiyeri, 2016 yılı Ekim'inde Avusturya'nın Graz kentinde, Viyanalı topluluk Klangforum Wien ve Johannes Kalitzke yönetimindeki Viyana Radyo Senfoni Orkestrası tarafından yapılmış ve büyük ses getirmişti.

Eser gelecek ay ise Almanya'nın en prestijli topluluklarından ikisi olan Ensemble Modern ve hr-Radyo Senfoni Orkestrası (eski adıyla Frankfurt Radyo Senfoni) tarafindan, Ilan Volkov'un şefliğinde, Avusturya prömiyerinin ardından, dünyada ikinci kez seslendirilecek.

Verbinden und Abwenden, 22-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenecek modern müzik bienali "cresc... 2017'' kapsamında 23 Kasım saat 20.00'da, Frankfurt'un dünyaca ünlü konser salonu Alte Oper'in Büyük Salon'unda Ensemble Modern ve Ilan Volkov yönetimindeki hr-Radyo Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilecek.

Gedizlioğlu'nun Frankfurt konserinin tanıtım sayfası: https://www.cresc-biennale.de/de/programm/2017-11-23/verbinden-und-abwenden-eroeffnungskonzert

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20