HABER

Konserlerde de ayrılmıyorlar

12.02.2018


Paylaş:

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak görev yapan karı-koca sanatçılar H.Bülent Akdeniz ile A.Özlem Akdeniz, konserlerde de birlikte sahne alıyorlar.  

 
Konservartuvarın keman bölümünde öğrenci yetiştiren karı-koca öğretim görevlileri, konserlerde de klasik müziği sevdiriyorlar. Eskişehir’de son olarak Büyükşehir Belediyesi Ergin Orbey Sahnesi'nde keman sanatçısı karı-koca H. Bülent Akdeniz ile A. Özlem Akdeniz ünlü besteciler Şostakoviç, Brahms, Massenet, Vivaldi, Delibes ve Faure’nin keman için yazdıkları eserleri birlikte seslendirdiler. Keman sanatçısı Akdeniz’lere piyano sanatçısı Arman Artaç piyanosu ile eşlik etti. Eskişehirliler ise keman sanatçılarının resitalini dinlemek için Ergin Orbey sahnesini doldurdu.       
 
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı keman bölümü mezunu olan çift konservatuvarda tanıştıklarını belirterek, "Bugün Anadolu Üniversitesi'nin Konservatuvarı'nda geleceğin sanatçılarını yetiştiriyoruz. Eskişehir’de ve Türkiye’de başta olmak üzere yurtdışında da çeşitli konserler veriyoruz. Klasik müziğin daha geniş kitleler tarafından dinlenmesini hedefliyoruz.” dediler. Çiftin iki de çocukları bulunuyor. 
 
Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20