HABER

Şehir-Orman

13.02.2018


Paylaş:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sanatın iyileştirici ve birleştirici etkisini paylaşmak için sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Bünyesinde faaliyet gösteren dinamik proje grubu “Modern Dans Topluluğu İstanbul”un kendisi de bir sosyal sorumluluk projesi olan Şehir-Orman’a Suriyeli çocukları misafir ediyor. Temsil, 18 Şubat 2018 Pazar günü, saat 16.00’da Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.  

SGDD-ASAM (Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği)-Yaşam Becerilerini Geliştirme Merkezi’nin ücretsiz hizmet verdiği Suriyeli çocuklar bu sayede ilk kez modern dans performansı izleyecekler.  

Şehir-Orman, Topluluğun yönetmeni ve koreografı Beyhan Murphy tarafından, herkesin yakından tanıdığı Orman Kitabı (Jungle Book) adlı kitabın özgün bir eser haline getirilmiş ve sahneye uyarlanmış halidir. Modern dans-drama olarak tasarlanan Şehir-Orman’da, bir gencin şehir günlüğü ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor.  

Athena ve Manga gruplarının, bu oyun için özel olarak yazdıkları birer parça ile katkıda bulundukları eserin müzikleri Rahman Altın’a ait.  

Deneyimli haberciler Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad Şehir-Orman TV nin habercileri olarak farklı bir televizyonculuk yapıyorlar. Birkaç sezondur İstanbul seyircisi ve okulları ile buluşan Şehir-Orman, daha çok orta öğrenim yaşındaki gençler için tasarlandı ancak aynı zamanda 7'den 70'e herkese hitap ediyor.  

Kurgu ve Koreografi: Beyhan MURPHY
Müzik: Rahman ALTIN
Ek Müzik: Athena-MaNga
Dekor: Tuncay KALYON-Behçet MALİKLER
Kostüm: Serdar BAŞBUĞ
Işık: Kerem ÇETİNEL  
Işık Uygulama: Taner AYDIN-Beyhan MURPHY
Libretto Danışmanı: Alpaslan KARADUMAN
Video: “Illusionist”
Metinleri Okuyan: Alpaslan KARADUMAN
Şehir-Orman TV spikerleri: Çiğdem ANAD - Mirgün CABAS
TV Çekimleri: NTV Stüdyoları
ATHENA ve MaNga Klipleri: CREAVIDI

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20