HABER

Rüzgarın Savurdukları

22.02.2018


Paylaş:

Türkiye’nin ilk ve tek özel bale topluluğu olma özelliğini taşıyan Çağdaş Bale Topluluğu, Rüzgarın Savurdukları adlı iki perdelik yepyeni repertuvara sahip yapıt ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nde izleyicileri ile buluşacak.  

Klasik, yarı klasik, modern eserler ve özgün koreografiler ile 200'ün üzerinde yapıt sergileyip her yıl birçok farklı tür ile perdesini açan Çağdaş Bale Topluluğu (ÇBT), 46.’ncı yılını kutladığı sezonda İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ) izleyicisi ile buluşuyor.

ÇBT, koreografisini topluluğun kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Cem Ertekin’in hazırladığı iki perdelik yeni yapıtları Rüzgârın Savurdukları ile 28 Şubat Çarşamba günü saat 19.00’da İKÜ’nün Ataköy Yerleşkesi’nde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahne alacak.

Sadece başrol dansçılarıyla özellikle bu bale eseri için bir araya gelen ÇBT’nin profesyonel solistlerinin yer alacağı yapıtta Julia Hartmann, Murat Özdemir, Özde Eren ve Murat Kalfagil, başrol dansçılar olarak seyircinin karşısına çıkacaklar.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20