HABER

Bilkent Müzik Günleri sürüyor...

13.03.2018


Paylaş:

Bilkent Müzik Günleri, Ankara Trio ve Trio Kai’nin katılacağı 14 Mart konseri ile sürüyor.

Derya Bozok (keman), Zeynep Ulutaş (viyolonsel) ve Gülnara Aziz’den
(piyano) oluşan Ankara Trio konserde Mendelssohn’un Triosunu (No.1, Op.49) seslendirecek.
Ersun Kocaoğlu (keman), Şafak Erişkin (viyolonsel) ve Talia Özlem Baltacılar Bayoğlu’dan (piyano) oluşan Trio Kai ise Brahms’ın Triosu (No.1, Op.8) ile konsere katılacak.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Müzik Günleri 28 Mart’a kadar sürecek. Sanat Direktörlüğünü Kağan Korad’ın yaptığı etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Her Çarşamba Bilkent Konser Salonunda saat 20.00’de başlayan konserlerin biletleri bilet.bilkent.edu.tr adresinden temin edilebilir.

 

Ankara Trio
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçıları olan Derya Bozok (keman) ve Zeynep Ulutaş (viyolonsel) Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldular. Derya Bozok aynı zamanda Bozok Quartet üyesidir. 

Piyanist Gülnara Aziz Özbekistan’da doğdu. Moskova Çaykovski Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde 22 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Ankara Üniversitesi öğretim görevlisidir.

Sanatçılar oda müziğine verdikleri önemden dolayı bir araya gelmişlerdir. Mayıs 2017’den bu yana birlikte müzik yapmaktadırlar.


Trio Kai
2017 yılında kurulan topluluk üyelerinden Ersun Kocaoğlu (keman), 1989 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden yüksek onur derecesi ile mezun oldu, aynı yıl Ulusal Keman Yarışmasında birincilik ve "En İyi Türk Eseri Yorumcusu" ödüllerini kazandı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda 20 yılı aşkın süredir çalışan sanatçı halen Borusan Filarmoni Orkestrası üyesi ve Akdeniz Filarmoni Orkestrası baş  kemancısıdır.

Şafak Erişkin (viyolonsel) 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan Prof. Reşit Erzin’in öğrencisi olarak mezun oldu. 28 yıldır İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda solo çellist olan sanatçı, 12 yıl Akbank Oda Orkestrası viyolonsel grup şefi, 4 yıl Borusan Filarmoni Orkestrası solo çellist olarak görev yapmıştır.

Doç. Talia Özlem Baltacılar (piyano) Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan 2000 yılında Seçil Akdil’in öğrencisi olarak ve sınıf atlayarak mezun oldu. 2004’te yüksek lisans, 2010’da sanatta yeterlik diploması aldı. Halen DEÜ Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi ve müdür yardımcısıdır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20