HABER

Üç Tenor Konseri

04.04.2018


Paylaş:

Üç Tenor, Yüksekova Mavi Hayaller Çocuk Korosu ve Umut Işığı Korosu, aynı sahnede yer alarak Mersinli sanatseverlerin gönlünü fethedecek!.. 

14 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasındaki 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Üç Tenor adıyla bilinen Türk operasının ünlü isimleri Ayhan Uştuk, Şenol Talınlı, Aykut Çınar ile Yüksekova Mavi Hayaller Çocuk Korosu ve Umut Işığı Çocuk Korosu’nu aynı sahnede buluşturarak unutulmaz bir konsere daha imza atıyor.

Konser, 22 Nisan 2018 Pazar günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’inde yer alacak.  

Repertuvarlarında, klasik opera eserleri, napolitenler, müzikaller ve türkülere varan bir zenginliği barındıran Üç Tenor, konserde Solamente Una Vez, Manha De Carnaval, La Spagnola, Dicitencello Vuie, Torna A Surrient, Marecchiare, O Sole Mio, Mazi Kalbimde Yara, Kalbe Dolan O İlk Bakış, İntizar, Sene de Galmaz, Hekimoğlu, Ben Senu Sevdugumi, Yeni Biteyi, Batum, eserleriyle birlikte konser finalinde, Çökertme ve Funiculi Funicula eserlerini çocuk korolarıyla birlikte seslendirecek.  

Üç Tenor grubu, tenor sesini ve repertuvarını tanıtmak, opera sanatının yaygınlaşması ve sevilmesine, dolayısıyla sanat yoluyla hizmet üretmek üzere 2008 yılında kuruldu.  Grup üyeleri, bağlı bulundukları Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde sanat hayatlarını devam ettirmekte.            

Festivalin bu yılki konukları arasında yer alan Yüksekova Mavi Hayaller Çocuk Korosu, Yüksekova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda müzik öğretmeni Sema Çelik tarafından 2014 yılında kuruldu ve kurulduğu ilk günden bu yana yaptıkları konserlerle adını Türkiye çapında duyurmayı başardı.  Yüksekova Kaymakamlığı’nın desteklediği Koro, Yüksekova adının kültür sanatla birlikte anılmasında öncü bir rol üstleniyor.  
Umut Işığı Korosu ise Selma Yağcı’nın öncülüğünde Mersin Polifonik Korolar Derneği tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında, göçle kente gelen ve maddi durumu iyi olmayan her yaştan çocuk ve gençlerin bir araya getirilmesiyle kuruldu. 2000 yılından bu yana sayısız çocuğun hayatına dokunarak mucizeler yaratan Koro, farkındalık yaratan çalışmalarına halen devam etmekte.    Biletler, Festival Ofisi’nden veya  www.merfest.org.tr  adresinden online temin edilebilir.   Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Mersin’in sesi olmaya devam ediyor!..

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20