HABER

Eleni Karaindrou CRR'de

10.04.2018


Paylaş:

Eleni Karaindrou unutulmaz filmlere yaptığı müziklerle 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak. Film müzikleri ve şarkıları başlıklı konserde Karaindrou’ya şef Ender Sakpınar yönetimindeki CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik edecek.   
 
Şu an 75 yaşında olan Eleni Karaindrou’nun müzikle tanışması köyünde babaannesinin söylediği halk türküleriyle olmuş. Sanatçı bugün bile doğduğu köydeki rüzgârın, yağmurun, akarsuyun ve bülbüllerin seslerini ruhunda taşıdığını söylüyor.   
 
Hayatının tutkusu olacak piyano ile sekiz yaşında tanışan Karaindrou, Helenic Müzik Konservatuvarı’nda piyano ve müzik teorisi, Atina Üniversitesi’nde ise felsefe eğitimi alır. Oğlu ile Paris’e gitmesinin ardından Sorbonne’da etnomüzikoloji ve Scuola Cantorum’da orkestrasyon okur.   
 
Türk dinleyicisi ise Eleni Karaindrou’yu, Angelopulos’un Ağlayan Çayır, Kumpanya, Ulis’in Bakışı, Sonsuzluk ve Bir Gün, Puslu Manzaralar ve Zamanın Tozu filmlerinin müzikleriyle tanıyor. Sanatçı, 1975 yılından bu yana ünlü yönetmenlerle çalışarak 19 filmin, 42 tiyatro oyununun, 15 TV ve radyo programının müziklerine imzasını attı.   
 
Karaindrou’nun, İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Ender Sakpınar yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği konser, İstanbulluları hayallerin kıyısında bir yolculuğa çıkaracak.   
 
Konser biletleri İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20