HABER

Salut Salon Quartet Mersin'de

10.04.2018


Paylaş:

Salut Salon Quartet’ten Fransız aşk şarkıları, şiirler ve klasik müzik şöleni!..
 
17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Liebe (Aşk) temasıyla mizahla bezeli klasik müzik gösterisi sunacak olan Salut Salon Quartet’i 29 Nisan 2018 Pazar günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’inde sanatseverlerle buluşturacak.  

Chansons, Marilyn Monroe ve Herbert Grönemeyer şarkıları, Erich Fried’in aşk şiirleri, Prokofyev, Piazzolla, Bach, Vivaldi ve Rahmaninov’dan oluşan bir repertuvarı seslendirecek olan Topluluk, sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni vaat ediyor.    

Oda müziği dörtlüsü olarak Salut Salon, iki kemancı, bir çellist ve bir piyanist olarak Hamburg’ta kuruldu. Yaylı dörtlülerin harlemi olarak değerlendirilen topluluğun repertuvarında, klasik ve geleneksel müzikler, film müzikleri, tango, pop vb. müzikler de yer almakta. Bunların yanı sıra enstrüman ve kukla şovlarını da içeren bir dizi sahne performanslarıyla dünyanın en popüler müzik toplulukları arasında gösterilmekte.

Topluluk, Angelica Bachman, Olga Shkrygunova, Meta Hüper, Romy Katja, isimlerinden oluşuyor. İzleyenlerine, aşk şarkılarıyla birlikte klasik müzik eserlerinden seçili bir repertuvar seslendirecek olan Salut Salon, sanatseverleri mizah ve klasik müziğin aynı sahnede buluştuğu hayranlık uyandıran bir performansla karşılayacak.  


Etkinlik biletleri, Festival Ofis ve www.merfest.org.tr adresinden temin edilebilir.  


Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Mersin’in sesi olmaya devam ediyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20