HABER

Niyaz Featuring Azam Ali

16.04.2018


Paylaş:

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Niyaz Featuring Azam Ali müzik topluluğuyla Mersinlilerin gönlünü fethedecek.

Kanada ve Amerika turnelerinin hemen ardından Mersin’de yer alacak olan efsane topluluk, sanatseverlerle 06 Mayıs 2018 Pazar saat 20.00’de Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak buluşuyor.  

Üyeleri, Los Angeles, Montreal, Paris ve İstanbul gibi farklı şehirlerde yaşayan İran asıllı müzik topluluğu Niyaz Featuring Azam Ali, Louisiana Uluslararası Müzik Festivali’nden hemen sonra Mersin’de geliyor. Farsça’nın yanı sıra türkü ve deyişlere getirdiği farklı yorumuyla dünya festivallerinin aranan ismi olan Topluluk, Türkiye’de de yaygın olarak tanınmakta.  

Kısaca Azam Ali olarak bilinen dünya müziğinin bu yeni yıldızları hakkında New York Huffington Post Gazetesi “Güncel Ortadoğu müziğinin evrimsel gücü” olarak söz ediyor.

JUNO Ödülü’ne aday gösterilen, multi-enstrümentalist, vokalist ve besteci Azam Ali tarafından 2004’te kurulan Topluluk, True Blood, Nip Tuck, Crossing Over gibi yapımcılarından çıkan üç albümüyle dünya listelerinin en üstlerinde yer aldı. Dördüncü albümleri ise The Fourth Light adıyla 2015 yılında Kanada Terrestrial Lane Yapım’dan yayımlandı.    

Topluluk şu isimlerden oluşuyor; vokalist Azam Ali, yaylı çalgılar üstadı Loga Romin Torkian, klavye ve programlama Gabriel Ethier, multi perküsyon Habib Boushehri, kaval ve kopuz Sinan Cem Eroğlu.    


Etkinlik biletleri, Festival Ofis ve www.merfest.org.tr adresinden temin edilebilir.  

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20