HABER

Bahar Konseri

02.05.2018


Paylaş:

Bilkent Senfoni Orkestrası 5 Mayıs konserini Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirecek. Murat Göktaş yönetimindeki konsere soprano Tülay Uyar Hatip olacak.

“Bahar Konseri”nde Star Wars, Gladiator, Misyon, Indiana Jones, Karayip Korsanları, Superman gibi unutulmaz filmlerin müzikleri, sevilen şarkılar ve klasik müzik eserleri seslendirilecek. 

Konser saat 20.00'de başlayacak. Biletler bilet.bilkent.edu.tr adresinden ve konser öncesinde Nazım Hikmet Merkezinden temin edilebilir. 


 
Murat Göktaş

İzmir’de doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü'ne kabul edildi. Banki Horward Sandor, Prof. Server Ganiev ve Prof. Toğrul Ganiev’in sınıflarında öğrenim gördükten sonra 2000 yılında Prof. Murat Tamer’in keman sınıfından mezun oldu. 2000-04 yıllarında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda keman öğretmenliği yapan Göktaş, daha sonra Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası keman grubu üyesi olarak görev aldı.

Şeflik çalışmalarına Alfred Michourine ve Burak Tüzün ile başladı. Betül Belma Özsoy ile armoni, Lilian Tonella ile piyano çalıştı. 2006 yılında Bilkent Üniversitesi'nde Prof. Gürer Aykal’ın şeflik sınıfında yüksek lisans eğitimine başladı, 2009 yılında Bilkent Senfoni Orkestrası'nı yöneterek mezun oldu. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde orkestra şefliği yüksek lisans programında Prof. Burak Tüzün ile çalıştı.

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası konserler yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Bilkent Senfoni, Bursa Bölge Devlet Senfoni, Antalya Devlet Senfoni, Çukurova Devlet Senfoni, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası ile konserler verdi. Mersin Devlet Opera ve Balesi ile temsiller gerçekleştirdi.

2011-13 yıllarında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda konuk öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası'nın konserlerini yönetti. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü ve Gençlik Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın Bastien ve Bastienne operası temsillerini yönetti.

Kasım 2012’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın düzenlediği I. Ferit Tüzün Orkestra Şefliği Yarışması'nda birinciliği paylaştı. Orkestra şefi Alpaslan Ertüngealp’in Ocak 2015’te Adana’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına, Haziran 2017’de Macaristan’ın Martfü şehrinde Szolnok Senfoni Orkestrası ile düzenlediği Szolnok Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına katıldı ve konserlerinde yer aldı.

Halen Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrasında çalışmaktadır.Tülay Uyar Hatip

Anadolu Üniversitesi Opera Ana Sanat Dalı Başkanı Yard.Doç. Tülay Uyar Hatip, aynı zamanda İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Müzikal Bölümü'nde 7 yıl öğretim görevlisi olarak görev yapan sanatçı, İstanbul Devlet Opera ve Balesinde, The Turn of the Screw operasında Governess, Midas’ın Kulakları operasında Ay Tanrıçası, Julius Ceaser operasında Cleopatra, Batı Yakasının Hikayesi müzikalinde Maria, Fantastik müzikalinde Luisa rolünü oynamış, birçok kez solist olarak IDOB ile aryalar konserlerinde yer almış, 5 kez Beethoven 9. Senfoni söylemiştir.

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde Mozart’ın Cosi Fan Tutte operasında Despina, La Boheme operasında MusettaCemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Aşk-ı Memnu operasında Bihter, İstanbul Şehir Tiyatrolarında Leyla ile Mecnun operetinde Leyla rolleri oynadığı diğer eserler arasındadır. İstanbul, Antalya, Çukurova, Bursa, İzmir Devlet Senfoni Orkestraları, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Eskisehir Belediye Orkestrası ve Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestraları ile Beethoven 9. Senfoni, Mahler 4. Senfoni ve aryalar konserlerinde solist olarak yer almıştır. Aralarında Viyana Wiener Konzerthaus, Londra Wigmore Hall, Köln Konzerthaus, Dublin ve Finland Hall gibi önemli konser salonlarının da bulunduğu 35 ülkede konser vermiştir.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera Sanat Dalı'ndan Devlet Sanatçısı Suna Korad’ın öğrencisi olarak birincilikle mezun olan sanatçı, Viyana Müzik Akademisi'nde, Avusturya Hükümeti'nin bursuyla eğitimine devam etmiş, ardından 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır.  

2004 yılında Siemens Opera Yarışması'nda ikincilik ödülü alan sanatçı, 2009-11 yıllarında Londra’da Royal Opera House’da orkestra şefi ve vokal koçu Richard Hetherington ve şan pedagogu soprano Elisabeth Connell ile çalışmıştır. Sanatçı, uluslararası Schleswig-Holstein Müzik Festivali'nde Prof. Gerd Uecker; Salzburg Mozarteum Akademi’de Kurt Widmer, Edda Moser ve Patricia Wise; İtalya Montepulciano’da European Academy’de Edda Moser; Avusturya’da Stift Altenburg’da Renate Holm’un ustalık sınıflarına katılmıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda sanatta yeterlik programını Prof. Güzin Gürel ile tamamlamıştır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20