HABER

BİFO'dan yeni Turnage & Berlioz albümü

30.05.2018


Paylaş:

Çağdaş müziğin en üretken isimlerinden biri olan Mark Anthony Turnage, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Philharmonie Essen ve Trans-Siberian Art Festival tarafından sipariş edilen “Shadow Walker” ile ikili konçerto repertuvarına görsel sanatlardan esinlenen yeni bir soluk getirecek bir çalışmaya imza attı.

Dünya prömiyeri BİFO’nun 2017-2018 sezonunun Açılış Konseri’nde gerçekleştirilen yapıt, hemen sonrasında Avrupa turnesi repertuvarına dahil edilerek Essen, Ljubljana, Viyana ve Zürih’te seslendirildi. BİFO’nun Turnage’ın “Shadow Walker” adlı yapıtı ve Berlioz’un Fantastik Senfoni’sinden oluşan Turnage & Berlioz adlı CD kaydı, geçtiğimiz günlerde Onyx Classics etiketiyle yayımlandı.

Avrupa turnesinin üçüncü durağı olan Viyana’nın Musikverein Büyük Salon’unda gerçekleştirilen konserin canlı kaydından oluşan albüm çalışmasında, Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ünlü keman virtüözleri Vadim Repin ve Daniel Hope’a eşlik ediyor. Konserin ikinci bölümünde ise Berlioz’un Fantastik Senfoni’si ustalıkla seslendiriliyor.

Kapağında, romantizmin önde gelen ressamlarından Goya’nın bir deseni kullanılan Turnage & Berlioz albümü, Haziran’da Türkiye’de de satışa çıkacak.


BİFO’nun son CD çalışması için http://bit.ly/turnageberlioz linkini tıklayınız.


Kaynak: Borusan Sanat

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20