HABER

İzmir Devlet Opera ve Balesi sezon sonu

31.05.2018


Paylaş:

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sezon sonu gösterisi 9 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 21.00’da Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda sunulacak. 

 

Dünya sahnelerini süsleyen ve en çok tercih edilen opera aryaları, düetleri, koral bölümleri, uvertürleri ile çeşitli operet ve müzikallerden bölümlerin seslendirileceği Gala Konseri’nde 250 sanatçıdan oluşan İZDOB solistleri, orkestrası, korosu, balesi, çocuk korosu ve çocuk balesi görev alacak.

 

Gala Konseri İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek. 

 

Gala Konseri konuk Rumen şef Vladimir Lungu yönetecek. Barış Meydan’ın sahnelemesi ile sunulacak olan konserin solistleri; sopranolar Nazlı Alptekin, Eylem Demirhan Duru, Derya Kırcalı Gürlük, mezzosoprano Ebru Kaptan, tenorlar Lorenzo Mok Arranz, Erdem Erdoğan, Aydın Uştuk, baritonlar Gökhan Koç ve Tamer Peker ile bas Teyfik Rodos. İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu’nu konuk Yunan asıllı İtalyan şef Costantino Petridis hazırlıyor. Gösterinin kostüm düzenlemelerini Gülden Sayıl, koreografiyi Murat Ersoyluoğlu, Çocuk Korosu şefliğini Başar Ünal üstleniyor. Çocuk Balesi koreografisini Hülya Nüfusçu, gösterinin ışık tasarımını Müfit Özbek, video tasarımını da Ahmet Şeren yapıyor. 

 

Program

R. Leoncavallo’nun Palyaçolar operasından Tonio arya (Si Puo?…), Canio arya (Recitar…Vesti la giubba)G. Verdi’nin Il Trovatore operasından Demirciler Korosu (La zingarella)La Traviata operasından Çingeneler Korosu (Noi siamo zingarelle)Rigoletto operasından Duca arya (La Donna e Mobile) ve La Traviata operasından BrindisiG. Bizet’nin Carmen operasından Escamillo arya (Votre Toast), Carmen arya (Habanera), Çocuk Korosu (Avec la garde montante)B. Güven-A. Sarman’ın müziği, Ali Hoca’nın düzenlemesiyle Dersimiz Atatürk adlı çocuk şarkısı, J. Haydn’ın Op. 3 No. 5 “Andante cantabile” müziği eşliğinde çocuk balesi, G. Puccini’nin Tosca operasından Cavaradossi arya (E lucevan le stelle), La Boheme operasından Musetta arya (Quando m’en vo)L. Minkus’un Don Kişot balesinden çocuk balesi için düzenlenmiş bir bölüm, J. Offenbach’ın Hoffmann’ın Masalları operasından Olympia arya (Les oiseaux dans…), C. Gounod’nun Faust operasından Mephistopheles arya (Le veau d’or)F. Lehar’ın Şen Dul operetinden Danilo-Anna Glavari düet (Lippen schweigen)Giudetta operetinden Giudetta arya (Meine lippen sie küssen so heib)E. Kalman’ın Kontes Mariza operetinden Mariza-Tassilo düet (Mein lieber Schatz)

 

Gala Konser’e ait biletler Elhamra Sahnesi gişesinden ve www.biletiva.com internet gişesinden temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20