HABER

Alman Piyano Birliği'nin ilk Türk üyesi

06.06.2018


Paylaş:

Mayıs 2017 tarihinden bu yana İTÜ MİAM müzik biriminde piyano teknisyenliği görevini yürüten Ali Altuncevahir’in başarılı çalışmaları Alman Piyano Birliği üyeliğine kabul edilmesiyle taçlandırıldı. 
 
Mesleki kriterleri hakkıyla uygulayan, mesleğinde dünyayı takip eden Ali Altuncevahir, bulunduğu kurumda akort talebi yaratmadan işini planlı bir şekilde yaparak müzik dünyasında adını duyurmaya devam ediyor.
 
Piyano teknisyenliği bağlamında; Avrupa’da bulunan müzik okullarındaki mesleki kriterlerin uygulandığı İTÜ MİAM müzik biriminde, alanında uzman ve dereceli hocaların beklentilerine uygun enstrüman düzeyi yaratmanın sorumluluğunu üstlenen Altuncevahir "Bir teknisyen olarak bu işin tanımlayıcıları olan Avrupa piyano teknisyen ve yapımcılarının çizdiği iş tanımını olabildiğince yerine getiriyorum. Dönem boyunca müzik birimimizde 20'nin üzerinde piyanoya bakım yaptım ve konser piyanolarını yeniden yapılandırıp resital seviyesine ulaştırdım. 25 yıldır İKSV Müzik Festivali'nin vazgeçilmezi olan, ustam Anton Daum ile MİAM Kayıt Stüdyo piyanosunun bakımını gerçekleştirmiş olmanın da keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum.” diyor.


 
Ali Altuncevahir’in başarılı çalışmaları geçtiğimiz günlerde Alman Piyano Birliği (Bund Deutscher Klavierbauer https:// www.bdk-piano.de) tarafından da onaylandı. Altuncevahir’in başvurusu Alman Piyano Birliği komitesi tarafından kabul edildi. "Herhangi bir ekstra sınav olmaksızın, İTÜ sertifikamla ve elbetteki ustam Anton Daum’un büyük referansıyla üyeliğe komite tarafından kabul edildim. Böylelikle mesleki kriterleri yerine getirmeyi başarabilmiş ve üyeliğe hak kazanmış Türkiye'den ilk teknisyen olma özelliğini taşıyorum. Bu başarı, çabamın bilgiye ve tecrübeye yatırımın ve İTÜ MİAM biriminde yaratmayı başardığım seviyenin güzel sonucudur.” diyen Altuncevahir’e Andante olarak başarılarının devamını diliyoruz.
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20