HABER

Karahan ''Baba'' filminin çekildiği Palermo'da Turiddu söyleyecek

08.06.2018


Paylaş:

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Sanat Yönetmenliği görevini başarıyla yürüten uluslararası tenorumuz Murat Karahan bu akşam İtalya'nın Palermo şehrinde prömiyer yapacak Pietro Mascagni'nin 'Cavalleria Rusticana' operasında Turiddu rolünde sahneye çıkacak.

Karahan sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, kendisi için çok özel bir anlam taşıdığını ifade ettiği bu akşamki performansı için düşüncelerini takipçileriyle şöyle paylaştı: 

''Beni yakından tanıyanlar bilir, 'The Godfather' (Baba) filminin serileri benim sinema tarihinde uzak ara en sevdiğimdir. Konusu, kurgusu, oyunculukları, müzikleri kısaca her şeyi ile benim için en özeldir. Bu serilerde en etkilendiğim sahnelerden birisi 3. Bölümdeki opera sahnesidir. Olay Sicilya’nın Palermo şehrindeki dünyanın belki de en güzel operalarından birisi olan Teatro Massimo’da geçer ve o gece orada oynanan eser de, konusu Sicilya’da geçen Cavalleria Rusticana eseridir. Müzikleri ile adeta insanın ruhuna dokunan Verismo (Gerçekçilik) ekolünün bu en muhteşem eserlerinden olan Cavalleria Rusticana’yı inşallah bu akşam 'Baba' filminin geçtiği yerde seslendireceğim. Meslek hayatımın en güzel ve en özel anlarından birisi olacak bu akşam. Dualarınız ve güzel dilekleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.''

Murat Karahan'In Turiddu rolünde sahneye çıkacağı 'Cavalleria Rusticana' yapımı, oditoryumunun haşmeti ve güzelliği, akustiğinin mükemmelliği ve izleyici kitlesinin özellikle İtalyan operası söz konusu olduğunda çok bilgili ve zaman zaman da acımasız olmasıyla ünlenen Palermo Operası'nda 8, 10, 17, 19, 21, 23 Haziran günlerinde sahnelenecek. Yapımda Karahan'ın yanı sıra Sonia Ganassi (Santuzza), Martina Belli (Lola), Gevorg Hakobyan (Alfio) ve Agostina Smimmero (Mamma Lucia) da sahneye çıkacak. Orkestrayı Fabrizio Maria Carminati yönetecek.   

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20