HABER

Genç şef Deniz Erdinç babasının izinden gidiyor

25.06.2018


Paylaş:

Ecole Normale de Musique de Paris’te bu sene şeflik eğimine başlayan genç şeflerimizden Deniz Erdinç, kendi imkânlarıyla kurduğu orkestra ile Paris’te dinleyici karşısına çıktı.

Paris’te birçok ünlü müzisyene eğitimleri süresince konaklama imkânı sunan Cite Internationale des Arts’ın himayesinde kurulan orkestra ilk konserinde Fransız ve Rus bestecilerin eserlerine programında yer verdi.

Çağdaş bestecilerin eserlerinin ilk seslendirilişini gerçekleştirmenin yanı sıra, klasik ve romantik dönemin önemli eserlerine de orkestranın programında yer vermeyi düşündüğünü söyleyen Erdinç, Cite Internationale des Arts Orkestrası'nı (ORCIA) 18 Haziran günü saat 19:30’da rezidansın konser salonunda yönettiği konserde solist Samuel Casale’a Pierre-Gabriel Buffardin’in flüt konçertosunda eşlik etti. Ardından orkestrasını Çaykovski’nın Op.48 Yaylı Serenad’ında yönetti.

Paris’teki orkestralar arasında yer almak için yola çıkan topluluk, Cite Internationale des Arts’da ikamet eden müzisyenlerin dışında konservatuvar öğrencileri ve profesyonel müzisyenlerden oluşuyor.

Detaylı bilgi için:

https://www.citedesartsparis.net/fr/concert-orchestre-en-residence-de-la-cite-internationale-des-arts

Güray Başol
Paris


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20