HABER

Borusan'da değişim: Kızılay ayrıldı, yerine Baskın geldi

04.09.2018


Paylaş:

Ülkemizde son yıllarda canlanan oda müziği yorumculuğu alanında ses getiren işlerin altına imza atan ve bu türün sevilmesinde önemli bir yere sahip olan Borusan Quartet'te görev değişikliği zamanı... Topluluğun kuruluşundan bu yana 2. keman olarak görev yapan Olgu Kızılay yerini Özgür Baskın'a devretti.

Borusan Sanat'tan konuyla ilgili kamuoyuna yapılan açıklama şöyle: 

Değerli izleyicilerimiz,
Kurulduğu 2005’ten bu yana Süreyya Operası’nda verdiği düzenli sezon konserleri ve turnelerle dikkat çeken Borusan Quartet’te 2. keman göreviyle yer alan Olgu Kızılay, topluluğumuzdan ayrılmıştır; kendisine sanat yaşamında başarılar diliyoruz.
Borusan Quartet’in 2. keman görevine Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın yanı sıra, Orkestra Akademik Başkent, Begoa Ensemble ve Trio Ba’da da görev yapan Özgür Baskın getirilmiştir.
Özgür Baskın, 1993’te Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimine başladı ve aynı yıl orkestra eşliğinde kariyerinin ilk konserini verdi.
1996–2001 yılları arasında eğitimine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Victor Pikayzen ile devam eden sanatçı; 1998’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği keman yarışmasında ve 2000’de Sedat-Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Keman Yarışması’nda birincilik ödüllerine layık görüldü.
2001’de Rostock Müzik Akademisi’nde (Almanya) Prof. Petru Munteanu’nun sınıfında eğitimine devam eden Baskın, 2004–2006 yılları arasında sanatta yeterlilik çalışmalarını Lodz Müzik Akademisi’nde (Polonya) Prof. Iwona Wojciechowska ile tamamladı.Özgür Baskın (solda), Trio Ba üyesi olarak da görev yaptı.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20