ETKİNLİKLER

Yolculuk

22

Aralık 2018

Yolculuk, 22 Aralık'ta Pera Palace Hotel'de!  

Dorukhan Doruk (viyolonsel)
İris Şentürker (piyano)  

Pera Palace Hotel’in 120 yılı aşkın tarihi boyunca unutulmaz balolara, konserlere ev sahipliği yapan, doğal akustiği ile İstanbul’un en özel salonlarından biri olan Grand Pera Balo Salonu, IDEA Müzik ile işbirliğinin üçüncü yılında, 2018-2019 konser sezonunda birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapıyor.  

Prestijli uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen genç çellist Dorukhan Doruk ile, yurtiçi ve yurtdışında kazandığı başarılarla ülkemizin en önemli piyanistlerinden biri olan İris Şentürker, viyolonsel-piyano repertuvarının en keyifli ve coşkulu eserleriyle Pera Palace dinleyicisiyle buluşuyor.

Avrupa’da, Viyana Konzerthaus, Zurich Tonhalle, Varşova Filarmoni gibi salonlarda ve Uzakdoğu’da solist olarak konserler veren, Verbier Festivali, Schleswig Holstein Müzik Festivali gibi saygın festivallerde yer alan Dorukhan Doruk, ülkemizin gelecek vaat eden genç çellistlerinden.

Eğitimciliğinin yanı sıra, solo ve oda müziği kariyerini uluslararası çapta sanatçılar ile sürdüren piyanist İris Şentürker, bu konserde Dorukhan Doruk ile Pera Palace’ın görkemli salonunda özel bir programla dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Pera Palace Hotel, 11.00

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20