ETKİNLİKLER

Freddy Kempf

12

Ocak 2019

2019'un ilk resitali The Telegraph'ın "Sizi yakacak derecede yoğun ve müziğe odaklı!.." diye tanımladığı 20'den fazla albümü ve Youtube'da 1 milyondan fazla izlenen videoları ile İngiliz piyanisti Freddy Kempf!  

Kazandığı uluslararası yarışmalarla dikkatleri üzerine çeken ve dünya çapında verdiği konserlerle günümüzün en çok beğenilen piyanistlerinden Kempf, 12 Ocak'ta İstanbul Resitalleri'nde!  

Piyano çalmaya 4 yaşında başlayan 1977 Londra doğumlu İngiliz piyanist, İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile ilk konserini 8 yaşında verdi. 10 Yaşında İngiltere'deki Ulusal Mozart Piyano Yarışması'nı kazandı. 15 yaşında 1992 BBC Müzik Ödülleri'nde "Yılın Genç Müzisyeni" ödülünü kazandı. 21 yaşında 1998'de Moskova'da düzenlenen Çaykovski Uluslararası Piyano Yarışması 3.'lük ödülünü kazandığında izleyicilerden "Birincilik onun hakkıydı" protestoları yükseldi....  

Konzerthaus (Berlin), Sala Verdi (Milano), Cadogan Hall ve Royal Festival Hall (Londra), Bridgewater Hall (Manchester), City Hall (Sidney), Suntory Hall (Tokyo) ve Great Hall (Moskova) gibi prestijli salonlarda konserler veren sanatçının aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında Royal Philharmonic, Royal Liverpool Philharmonic, BBC Scottish Symphony, Philharmonia, Birmingham Symphony, Gothenburg Symphony, La Scala Philharmonic, San Francisco Symphony, Philadelphia, NHK Symphony, Dresden Philharmonic, Taiwan National Symphony, RTV Slovenia Symphony, Bergen Philharmonic, New Zealand Symphony ve Moscow Philharmonic gibi önemli orkestralar yer alıyor. Şefler arasında ise ilk akla gelen isimler, Charles Édouard Dutoit, Vassily Petrenko, Vassily Sinaisky, Andrew Davis, Neeme Järvi, Riccardo Chailly, Maxime Tortelier, Alan Buribayev ve Yuri Simonov.  

Alman bir baba ve Japon bir annenin çocuğu olarak İngiltere'de doğan sanatçı, Rusça, Japonca, Almanca ve Fransızca dilleri akıcı olmak üzere toplam 12 dil konuşuyor. Uzak Doğu'dan Orta Asya'ya, Avrupa'dan Amerika'ya uzanan bir rotada dünya çapında konserler veriyor.  

BIS Records'un özel sanatçısı olarak kayıt yapan Freddy Kempf'in Çaykovski eserlerini kaydettiği ve büyük beğeni alan son albümü 2015'te yayınlandı. 

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed, 20.00

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20