ETKİNLİKLER

Bir Arp, Bin Dil

16

Mart 2019

“Bir Arp, Bin Dil” 16 Mart'ta Pera Palace Hotel'de!  

Şirin Pancaroğlu (Arp)  

Pera Palace Hotel’in 120 yılı aşkın tarihi boyunca unutulmaz balolara, konserlere ev sahipliği yapan, doğal akustiği ile İstanbul’un en özel salonlarından biri olan Grand Pera Balo Salonu, IDEA Müzik ile iş birliğinin üçüncü yılında, 2018-2019 konser sezonunda birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapıyor.  

Washington Post tarafından “uluslararası ölçekte büyük bir yetenek” olarak nitelendirilen arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, yirmi yıl yurt dışında kaldıktan sonra, 2000 yılında Türkiye’ye dönerek, o günden bugüne “köklerinin” izini sürmekte; yerel ile evrensel olanı incelikli bir fikriyat içerisinde buluşturup müzik projelerine yansıtmaktadır.

İlham kaynağı, yaydan fırlayan okun çıkardığı sesler olan ve tarih boyunca pek çok medeniyette yer almış olan arp, insanlık ve varoluş hakkında her zaman merak uyandırmıştır. Türkiye’deki tüm uluslararası festivallerin yanı sıra, Avrupa, A.B.D, Avusturalya, Meksika, Brezilya, Hawaii, Japonya, Çin, Kore, Singapur ve Malezya’da konserler veren Şirin Pancaroğlu, bu konserde arpın zamanlar ve kültürler üzeri boyutunu ele alan bir repertuvarla Pera Palace dinleyicisi ile buluşacak.

Pera Palace Hotel, 11.00

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20