HABER

Eskişehirlilere hoş bir sürpriz

03.10.2018


Paylaş:

Sanatın dostlukların pekişmesinde en güzel araçlardan biri olması nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Koreli Jeong Ga Ak Hoe grubunu Eskişehir’de ağırladı. 

2000 yılında kurulan profesyonel Koreli müzik grubu olan Jeong Ga Ak Hoe, Kore geleneksel müziğini günümüzle uyumlu bir yorumla birleştirerek Eskişehirlilerle buluşturdu. Konser esnasında seyircilere Türkçe hitap eden sanatçılar “Türkiye’ye ilk defa geldik. Türkiye’ye aşık olduk. İlerleyen zamanlarda buraya tekrar gelmek istiyoruz. Eskişehir çok güzel...” dediler.

9 sanatçıdan oluşan grubun her üyesinin tek tek Türkçe konuşması Eskişehirli sanatseverleri oldukça şaşırttı. Jeong Ga Ak Hoe grubu sadece Türkçe konuşmalarıyla değil, konser sonunda seslendirdikleri Katibim türküsüyle de Eskişehirlilerin kalbini fethetti.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Güney Kore Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho, Tuğgeneral Mehmet Özlü ve UNICEF Türk Milli Komitesi katıldı.
Gösteri sonrasında sanatçılara çiçek takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, “Güney Kore, Türkiye’nin büyük dostlarından birisidir. Aynı zamanda Güney Kore’nin Paju şehri Eskişehirimizin kardeş şehridir. Kentpark girişindeki anıt Türk-Kore dostluğunu temsil etmektedir. Bu topluluk, Güney Kore müziğinin günümüzdeki ve gelecekteki yorumu olarak, çağımızın gençlerine de Kore müziğini sevdirecektir. Hepinizi yürekten kutluyorum.” dedi.


Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20