HABER

İstanbul'da ilk konser!..

05.10.2018


Paylaş:

Türkiye’nin genç yeteneklerinden piyanist Eren Yahşi, 24 Ekim 2018 Çarşamba akşamı Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat’ta müzikseverlerle buluşacak.

Romantik dönem müziğinin önemli bestecilerinden Chopin’in eserlerini seslendirecek olan sanatçı, İstanbul’da ilk resitalinde seyirciyle buluşacak.

Menajerliği Polka Music Production’ın yaptığı başarılı piyanist, saat 20.00’de başlayacak resitalde, Chopin’in III. Piyano Sonatı, Scherzo, Nocturn ve Polonez gibi döneminde geliştirdiği yenilikçi formlardan seçilmiş eserleri yorumlayacak.


Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı öğretim görevlisi olan Eren Yahşi, bugüne kadar ABD, Fransa, Polonya, Azerbaycan, Avusturya gibi pek çok ülkede verdiği konserlerle adından söz ettirdi. Ulusal ve uluslararası başarılarıyla dikkat çeken Yahşi; ABD 1. Olga Kern Uluslararası Piyano Yarışması’ndan “Aspiration Special Prize” ödülü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nden Sanata Teşvik Ödülü, Polonya 1. “Performance Without Limits” Piyano Yarışması’ndan üçüncülük ödülü, Washington “World Pianist Invitational” Piyano Yarışması’dan “Fenomen Finalist Ödülü”, Gümüşlük 1. Adnan Saygun Bodrum Piyano Yarışması’ndan ve Eskişehir 2. Ulusal Genç Yetenekler Piyano Yarışması’ndan birincilik ödülü kazandı. 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20