HABER

Eskişehir'de harika bir sonbahar akşamı

08.10.2018


Paylaş:

Dünyaca ünlü piyano virtüözü, Devlet Sanatçısı, UNICEF İyi Niyet Elçisi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solisti Gülsin Onay, Eskişehir’de şef Patrick Souıllot yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdiği konserde, klasik müzikseverlere güzel bir akşam yaşattı.       
 
"Harika Çocuk" olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdüren Onay, güzel bir sonbahar akşamında Eskişehirli klasik müzikseverleri Kuzey Denizi ülkeleri bestecilerinin eserleriyle müziğe doyurdu.       
 
Uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada, 64 ülkeyi kapsayan Onay, Eskişehir konserinde Norveçli besteci Edvard Grieg’in La Minör Piyano Konçertosu ve İsveçli besteci Wilhelm Stenhammar’in 1 Numaralı Senfoni’sini seslendirdi.
      
Paris Konservatuvarı yüksek bölümünden 16 yaşında, “Premier Prix du Piano” kazanarak mezun olan ve Marguerite Long–Jacques Thibaud (Paris) ve Ferrucio Busoni (Bolzano) de dahil olmak üzere başlıca uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Gülsin Onay’ın sihirli parmaklarıyla verdiği konseri izleyenler sanatçıyı dakikalarca alkışladılar.  

Konser sonrası  albümlerini imzalayan Gülsin Onay, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.
 

Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20