HABER

Prof. Hikmet Şimşek Anısına

09.10.2018


Paylaş:

BBDSO 11 Ekim’de düzenlenecek konserini Orkestra’da büyük emeği olan Prof. Hikmet Şimşek’e ithaf ediyor. 


Beethoven ve Haydn’ın eserlerinin seslendirileceği ve Rus keman virtüözü Fedor Rudin Orkestra’ya eşlik edeceği konseri, Cemi-i Can Deliorman yönetiyor. 

 

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 11 Ekim Perşembe akşamı düzenlenecek konserde Prof. Hikmet Şimşek anısına sahneye çıkıyor.

BBDSO, Orkestra’nın kuruluşunda büyük emeği olan Şimşek’in vasiyetinde de yer alan ve Beethoven’ın Eroica başlıklı 3. Senfonisi'nin İkinci Bölümü olan Cenaze Marşı ile Bursalı müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Haydn’ın 49. Senfonisi La Passione'nin de çalınacağı konserde ünlü Rus keman virtüözü Fedor Rudin de Beethoven’ın ölümsüz eseri Op. 61 Keman Konçertosu ile Orkestra’ya eşlik edecek. Konserin yönetimi ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yardımcı şefi Cemi-i Can Deliorman’a teslim edilecek. 

 

11 Ekim Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20