HABER

Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

09.10.2018


Paylaş:

“Barış için Müzik çatısı altında yetişen “Brass Girls” grubu, “Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar: Kız Çocuklarının Bilim, Sanat ve Spor Yoluyla Güçlenmesi” temasıyla düzenlenecek olan 4. Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nda performanslarıyla yer alacak. 

 

Barış için Müzik Vakfı kurucusu Dr. Yeliz Baki ‘Yaratıcılık ve Enerji Kaynakları: Sanat ve Sporda Kız Çocukları’ panelinde konuşmacı olarak yer alacak.

 

 

“Dünya Kız Çocukları Günü” kız çocuklarının geleceği şekillendiren ve toplumda etkili bireyler olmalarını sağlamak amacıyla; onların potansiyellerini ortaya çıkarmak, önlerine çıkan engelleri kaldırmak ve bu konuda toplumda duyarlılık oluşturmak adına tüm dünyada 11 Ekim’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 

 

Bu önemli gün, ülkemizde Aydın Doğan Vakfı’nın, UNFPA, UNICEF ve UN Women ile birlikte, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Grubu’nun katkılarıyla 11 Ekim 2018 tarihinde, Hilton Convention Center’da düzenlenecek konferans ile kutlanacak.

 

Bu sene dördüncüsü düzenlenen konferansta yer alacak panellerde; bilim, sanat ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası başarı kazanmış ve kız çocuklarının örnek alacağı değerli konuşmacılar, kendi başarı hikâyelerini paylaşacak. Panellerdeki tartışmaların ortak noktasını ise; bilim, sanat ve sporun eğitimle birleşmesinin kız çocuklarının hayatında yaratacağı katkılar oluşturacak.

 

2005 yılında Mehmet Selim Baki ve Dr. Yeliz Baki tarafından çocuklara karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak için kurulan Barış için Müzik Vakfı çatısı altında yetişen “Brass Girls”, konferans boyunca katılımcılara birbirinden güzel dinletiler sunacak.

 

Bilim, Teknoloji ve spor konularında önemli isimlerin katılacağı konferansın ‘Yaratıcılık ve Enerji Kaynakları: Sanat ve Sporda Kız Çocukları’ paneline katılacak olan Barış için Müzik kurucularından Dr. Yeliz Baki, kız çocuklarının güçlenmesinde sanatın ve müziğin önemine değinen ilham verici bilgiler paylaşacak.

 

Konferansa renk katacak olan Mardin - Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Grubu ve Gizem Nalbant, katılımcılar için özel performanslar gerçekleştirecekler.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20