HABER

Şairane Sevdalar

25.10.2018


Paylaş:

Geçmiş ile gelecek arasında müzikal bir köprü oluşturmak amacı ile kurulan Grup Abra şairlerimizin bestelenmiş şiirlerinden şarkılar ve şiir dinletisinden oluşan bir konserle sanatseverlerle buluşuyor. 

 

Konser, 25 Kasım 2018 Pazar günü saat 20.00’de Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Ey Ahali

 

Bir çocuk kayboldu

Elinde defne dalı

.........

Ey ahali bulan var mı ?

Gören var mı ?

İyiye, doğruya, güzele selam durulacaktır...


Yaşar Kemal

 

 

Grup Abra'nın ilk albümü Şairane Sevdalar ve seçkin bir repertuvarın müzikseverlerle buluşacağı konserde, sanatseverler şiir ve müziğimizin zamanının çağdaşı ve ifade gücü yüksek eserlerini üst düzey icra yetenekleriyle ün yapmış sanatçılarının modern ve yalın yorumlarıyla dinleyebilecekler.


Karacaoğlan, Aşık Veysel, Yahya Kemal, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Cahit Sıtkı, Turgut Uyar , Yaşar Kemal, Hilmi Yavuz gibi edebiyatımızın önde gelen ozan ve şairlerinin Cem Karaca, Osman Nihat Akın, Zülfü Livaneli, Müjdat Akgün ve Ali Mahmut Abra tarafından bestelenmiş eserlerini Grup Abra’nın üç solisti ve üç sazendesi yorumluyor.


Türk müziğinin ve Türk operasının solist sanatçıları Melihat Gülses, Tuncay Kurtoğlu ve Caner Akın’a piyanoda Hakan Ali Toker, çelloda Murat Süngü, bağlamada İsmail Işık, kanunda Can Yıldırım eşlik ediyorlar.


Konser biletleri, Mobilet'ten (www.mobilet.com) online olarak, Sokak Kitap, Kahve Evi ve İçel Sanat Kulübü'nden nakden temin edilebilir.

 

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20