HABER

Genç müzisyenlere destek için Gala Konseri

30.10.2018


Paylaş:

1945 yılından beri İstanbul’un müzik yaşamına önemli katkılar sağlayan, kurucuları arasında Cemal Reşit Rey, Nadir Nadi, Halit Ziya Uşaklıgil, Lütfi Kırdar ve Afif Tektaş gibi isimlerin bulunduğu İstanbul Filarmoni Derneği, 25 Kasım 2018 Pazar günü Grand Pera Emek sahnesinde saat 19.00’da düzenleyeceği Gala Konseri’yle müzik dünyamızın ünlü sanatçılarını aynı sahnede buluşturarak İstanbullu müzikseverlere unutamayacakları bir şölen yaşatmaya hazırlanıyor.
 

Gülsin Onay (piyano), Cihat Aşkın (keman), Bülent Evcil (flüt), Çağ Erçağ (viyolonsel), Esra Abacıoğlu Akcan (soprano), Metin Ülkü (piyano), Aydın Karlıbel (piyano), Eren Aydoğan (piyano) ve Duru Aydın’ın (piyano) katılımıyla gerçekleşecek konserden elde edilecek gelir, İstanbul Filarmoni Derneği’nin bu yıl oluşturduğu “Genç Müzisyenleri Destekleme Fonu”na aktarılacak.

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı finansal dönemden çok etkilenmekte olan müzik öğrencileri için dernek bünyesinde oluşturulan bu fon yardımıyla yetenekli gençlerin farklı ihtiyaçları karşılanmaya çalışılacak.

 

Bu dinleti, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan piyanist Seher Tanrıyar’ın anısına gerçekleşecek ve sanatçının uzun yıllar kullandığı piyanosunu derneğe bağışlayan eşi Hulki Tanrıyar’a etkinlik öncesinde bir teşekkür plaketi sunulacak.
 

Sanatçıların konsere gençleri ve İstanbul Filarmoni Derneği’ni desteklemek adına tümüyle gönüllü olarak katılmaları ve Aromsa A.Ş’nin katkıları, elde edilecek gelirin gençler için harcanmasına olanak sağlayacak.
 

Derneğin diğer etkinliklerinde olduğu gibi, Antonina Turizm, Andante, Kuğu Müzik, Borusan Klasik ve AdaPR bu konsere de destek oluyor.
 

Konser biletleri Biletix’den alınabilir. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20