HABER

BBDSO sahnesinde bir dünya yıldızı

30.10.2018


Paylaş:

BBDSO, 1 Kasım Perşembe akşamı ülkemizin en önemli piyanistlerinden İdil Biret ile Mendelssohn ve Chopin’in eserlerini Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor.

 

 

BBDSO 1 Kasım akşamı ülkemizin en önemli piyanistlerinden İdil Biret'i Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor. Uludağ Premium'un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği'nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 1 Kasım Perşembe günü düzenlenecek konserde dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret'i ağırlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerle ülkemizi başarıyla temsil eden ve müzik kariyerine sayısız ödül sığdıran Devlet Sanatçımız İdil Biret, Chopin'in 2 numaralı piyano konçertosunu seslendiriyor. Ünlü orkestra Şefi Ender Sakpınar'ın yöneteceği konserde ayrıca Felix Mendelssohn'un 3 numaralı İskoç adıyla bilinen, İskoç Kraliçesi Mary'den ilham alarak yazdığı ve İngiltere Kraliçesi Victoria'ya ithaf ettiği ünlü senfoninin de yer alacağı konser Bursalı müzikseverlere keyifli bir akşam vadediyor. 

 

1 Kasım Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserlerin biletleri, BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20