HABER

Şehrin tüm sesleri içeride

26.11.2018


Paylaş:

Müziğin tüm disiplinlerini kapsayan çağdaş programları, bu bakış açısında yer alan öğretim kadrosuyla, müziğe ve sanata ilgi duyan tüm bireyler için alışılagelmiş ve sıradan eğitim sistemlerinin ötesinde çağdaş eğitim modellerinin ülkemiz içerisinde de kullanılmaya başlanmasını destekleyen kuruluş, kadrosunda yer alan bu bakış açısındaki öğretim görevlileri, çağdaş eğitim programları ve müzik kütüphanesiyle İstanbul Ataşehir'de hizmet vermeye başladı. 

 

Klasik Batı Müziği ve Kent Müziği içerisinde bulunan tüm başlıklara önem veren kuruluş, geçmişten geleceğe müzik serüveni içerisinde yer alan ya da oluşan bu stillerin birbirleriyle ilişkilerini ve yarattıkları efektleri tüm öğrencilerinin tanımasını, duymasını hedefliyor. Kadrosundaki öğretim görevlilerini bu doğrultuda hem dökuman açısından hem de audio-visual ekipmanlarla donatarak, müzik öğrenimi içerisinde öğrencilerini çalmaya, performanslar vermeye, yaratmaya ve yeni yapılar oluşturmaya doğru motive ediyor. 

 

21. yüzyıl içerisinde olduğunun bilinciyle öğrencilerinin dijital ortamda bulunan müzik programlarını tanımaları, bu programları kullanarak yaratımlarda bulunmaları, ülkemizde henüz eğitimleri oluşturulmamış olan bazı müzik stillerini (DJ programlama, HipHop/Rap, Elektronik Müzik gibi) çocuklar ve gençlerle buluşturmayı hedefleyen KentSanat Akademi, kurguladığı Ensemble programlarıyla birlikte çalma duygusunu geliştiriyor. 

 

KentSanat Akademi, Klasik Batı Müzik eğitimi için Royal Academy (ABRSM) sertifika programı eğitim ve sınav merkezi olup, aynı zamanda Kent Müziği (Urban Music) için geliştirdiği üniversite onaylı sertifika programını öğrencilerinin almasını hedefliyor. İnter-disipliner programlara büyük önem veren kuruluş, günümüz çağdaş sanat dünyasının çalışmaları içerisinde bulunan farklı sanat disiplinlerini bir araya getirerek, öğrencilerin müzik sanatıyla birlikte resim, visual art, drama, fotoğraf, şiir gibi diğer disiplinler dahilinde sunumlar yapmalarını amaçlıyor.

 

Öğrencileri için hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri, yerleşkesinde bulunan bahçesinde şehir hayatının bir adım ötesine geçilmesini sağlayan toprakla tanışma, bitki yetiştirme workshop'ları, bünyesinde bulundurduğu pedogog desteği, Türkiye'nin 16 yıldır tek klasik müzik dergisi olan Andante ile birlikte oluşturmakta olduğu programları ve ülkemiz müzik eğitimi içerisinde çağdaş metodların paylaşılmasına büyük katkılar sunmuş Notacini ile kurguladığı araştırmaların yanı sıra, bünyesinde oluşturmaya bağladığı seminerler, workshoplar ve dinletilerle hem öğrencilerin kültürel gelişimine destek vermeye hem de bağımsız katılımcıların bu etkinlikleri takip etmelerini arzuluyor.

 

www.kentsanatakademi.com

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20