HABER

Verdi, Haydn, Mozart besteleri

27.11.2018


Paylaş:

BBDSO bu hafta müzik tarihinin önemli bestecilerinden Verdi, Haydn ve Mozart’ın eserlerini Bursalı sanatseverlerle buluşturuyor. Konseri ünlü şef ve besteci Kıvanç Tepe yönetiyor.

 

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta müzik tarihinin en önemli bestecilerinin eserleriyle sahneye çıkıyor.

Konserde İtalyan opera geleneğinin temsilcilerinden Guiseppe Verdi’nin Nabucco operası uvertürü ve dahi besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın Jüpiter başlıklı son senfonisi olan 41. Senfoni dinleyiciler ile buluşuyor.

 

Koserde ayrıca solist Gülgün Sarısözen, yine klasik dönemin simge bestecilerinden Joseph Haydn’ın Do majör Çello Konçertosu'nu seslendiriyor. Konseri birçok büyük konser projesine imza atmış şef ve besteci Kıvanç Tepe yönetiyor.

 

29 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de gerçekleştirilecek konserin biletleri, Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmi web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20