HABER

Aralık 2018 konserleri

06.12.2018


Paylaş:

 

İstanbul Filarmoni Derneği usta isimleri ve genç yetenekleri İstanbullu müzikseverlerle buluşturduğu konserlerine aralık ayında da Galatasaray Aynalı Geçit ve All Saints Moda Kilisesi’nde devam ediyor.

 

15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de Galatasaray Aynalı Geçit Salonu’nda, kemancı Ezgi Yürümez Lafcı ve piyanist Zümrüt Alieva, Mozart, Veracini, Kabalevsky, Dvorak, Beethoven ve Paganini’nin yapıtlarından oluşan bir program sunacaklar. Ezgi Yürümez Lafcı, 2017 yılında İstanbul Filarmoni Derneği’nin düzenlediği Faruk Erengül Yaylı Çalgılar Yarışması’nda üçüncülük ödülü almış, jürinin ve dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı.


22 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 18.00’de All Saints Moda Kilisesi’nde düzenlenecek Yeni Yıl Konseri’nde ise, soprano Simge Büyükedes, mezzosoprano Asude Karayavuz ve piyanist Evren Büyükburçlu Erol, tanınmış arya ve düetleri seslendirilecekleri çok renkli bir programla dinleyicilerin karşısına çıkacaklar. Müzikseverler, yurtiçi ve yurtdışında verdikleri konserlerle büyük övgü toplayan üç sanatçıyla unutamayacakları bir konser deneyimi yaşayacaklar.

 

Her iki konser öncesinde de “Sesli Program Notaları” ile Rana Gediz İren, seslendirilecek yapıtlar hakkında kısa açıklamalarda bulunacak. Konserlerin biletlerine Biletix’den ulaşılabilir. Daha ayrıntılı bilgi www.istanbulfilarmoni.org web sitesinden alınabilir.


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20