HABER

İsmet İnönü Anısına

18.12.2018


Paylaş:

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserini ölümünün 45. yılında Cumhuriyetimizin ilk başbakanı ve ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü anısına gerçekleştiriyor.

Konserde aynı dönemde yaşamış Fransız besteciler Eduard Lalo ve George Bizet’in İspanyol kültürünün etkilerini taşıyan eserleri seslendiriliyor. Lalo’nun en çok bilinen eseri olan ve ilk kez 1875 yılında müzikseverlerle buluşan İspanyol Senfonisi'nin ardından gelmiş geçmiş en önemli operalardan biri olan ve tutkulu karakterleriyle gerçek bir aşk hikayesi anlatan Bizet’in Carmen eserinden Orkestra Süiti Bursalı müzikseverlerle buluşuyor. Alman keman sanatçısı Nicolas Koeckert’in solist olarak yer alacağı konseri, ülkemizin en önemli orkestra şeflerinden Emin Güven Yaşlıcam yönetiyor. 

 

20 Aralık Perşembe akşamı saat 20:00’de gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20