HABER

Yeni yıl coşkusu

25.12.2018


Paylaş:

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), geleneksel yılbaşı konseri için 27 Aralık Perşembe ve 28 Aralık Cuma günü Bursalı müzikseverlerle buluşuyor.

Her zamanki gibi yeni yıl coşkusunu yansıtacak renkli bir program hazırlayan BBDSO’nun her iki konserini de ünlü besteci ve orkestra şefi Bujor Hoinic yönetiyor.

Son dönemin büyük ses getiren projelerinden Troya operasının da bestecisi olan Hoinic yönetimindeki orkestra, napolitenler, müzikaller, ünlü operalardan aryaların yanı sıra ünlü Türk tangoları, gösterişli orkestra eserleri ve tüm dünyada yılbaşı konserlerinin vazgeçilmezi olan Viyana valslerini seslendiriyor.

Konserde Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından soprano Nursan Küçükekmekçi ile tenor Ayhan Uştuk da solist olarak yer alıyor. 

 

27 Aralık Perşembe ve 28 Aralık Cuma akşamı saat 20:00’de gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20