HABER

Blanc & Noir ile harika bir akşam

14.01.2019


Paylaş:

Blanc & Noir adıyla uluslararası birçok müzik festivalinde yer alan ve dünya sahnelerinde Türk ve yabancı bestecilerin eserlerini farklı yorumlarıyla renklendiren piyanist Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner, yeni çıkan albümleri Hands ile 22 Ocak Salı günü CRR sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.


Türkiye’de iki piyano yüksek lisans çalışmasını yapan tek ikili olma özelliğini taşıyan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner; Duo Blanc & Noir olarak hazırladıkları bu ikinci albümde bir kez daha geleneksel Türk müziğini ve Klasik Batı müziğini orijinal bir müzikal anlayışla harmanlayarak iki piyano repertuvarına yeni bir soluk getiriyorlar. 


Albümde Mozart, Moszkowski, Rahmaninof, Şostakoviç ve Fazıl Say gibi bestecilerin yapıtlarını iki piyano için aranje eden ikili “İki enstrümanda, iki kişilikte, çoklu kültürlerde bir olmak...” mottosuyla üretiyor. Duo Blanc & Noir ilk albümü The Essence of Piano Duo gibi Hands albümünü de A.K. Müzik etiketiyle yayımladı.

İtalya’da düzenlenen Ibla Grand Prize World Music Yarışması'na Türkiye’den katılan yegane piyano ikilisi olarak 200 yarışmacının arasından sıyrılıp “Jüri Özel Ödülü” almaya hak kazanan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner, Hands albümündeki düzenleme ve yorumlarıyla bir kez daha büyük yankı uyandırmaya hazırlanırken konserlerini ve akademik kariyerlerini de hız kesmeden sürdürüyorlar. 

22 Ocak 2019, 20:00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Biletler Biletix'te ve CRR gişesinde...

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20