HABER

Macaristan'dan Finlandiya'ya Bir Yolculuk

15.01.2019


Paylaş:

BBDSO bu hafta ünlü besteciler Macar Franz Liszt ve Finlandiyalı Jean Sibelius’un en tanınmış eserlerini şef Theodore Kuchar yönetiminde sahneye taşıyor. Konserde ayrıca Liszt’in 1. Piyano konçertosu da solist Muhiddin Dürrüoğlu tarafından seslendiriliyor.

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteği ile klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran ve önemli bir izleyici kitlesine ulaşan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta sanatseverleri Ukrayna asıllı Amerikalı Şef Theodore Kuchar yönetiminde Macaristan’dan Finlandiya’ya bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Liszt’in piyano için yazdığı en tanınmış eserlerinden olan Macar Rapsodileri ve Sibelius’un 2 Numaralı Senfoni'sinin seslendirileceği akşamda, besteciliğinin yanı sıra en büyük piyanistlerden biri olarak da gösterilen Liszt’in 1 Numaralı Piyano Konçertosu ülkemizin yetiştirdiği en önemli piyano virtüözlerinden Muhiddin Dürrüoğlu tarafından çalınıyor. 

 

17 Ocak Perşembe akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri ise Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20