HABER

Nefesli Çalgılar Konseri

22.01.2019


Paylaş:

BBDSO 24 Ocak Perşembe akşamı düzenlenecek “Nefesli Çalgılar Konseri” ile müzikseverleri Mozart ve Strauss’un serenatlarıyla buluşturuyor. Konseri şef Dağhan Doğu yönetiyor.

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta Avusturya’nın en önemli bestecilerinden Mozart ve Strauss’un serenatlarıyla müzikseverlerin karşına çıkıyor.

Dağhan Doğu’nun yönetiminde sahne alacak olan Orkestra, 18. yüzyılın biçim ve stillerini müziğinde birleştiren ve Aydınlanma Çağı’ndan esinlenen Wolfgang Mozart’ın Gran Partita adını taşıyan 10 Numaralı Serenatını seslendiriyor. Mozart’ın 13 nefesli çalgılar için bestelediği eser, derinliği ve zenginliğiyle bir dâhinin işi olduğunu açıkça gösteriyor. Orkestra ayrıca Strauss’un yalnızca 17 yaşındayken bestelediği melodik ve lirik eseri “Nefesli Çalgılar için Serenat” ile de Bursalı müzikseverlere keyifli bir akşam yaşatıyor.

 

24 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trvebiletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20