HABER

Yaylı çalgılar konseri

30.01.2019


Paylaş:

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta Norveçli Edvard Grieg, İsveçli Kurt Atterberg ve Çek Leos Janacek’in müzikleriyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

İtalyan şef Alessandro Cedrone’nin yöneteceği konserde Grieg’in yaylı çalgılar orkestrası için yazdığı İki İskandinav Melodisi ve Janacek’in Yaylı Çalgılar Süiti seslendiriliyor.
 
BBDSO keman sanatçısı Gökçe Özler ve Borusan Filarmoni Orkestrası viyola sanatçısı Ali Başeğmezler’in solistliğinde Atterberg’in içtenlikli müziği keman-viyola ve Yaylı Çalgılar için 3 Numaralı Suiti Op.19 ile Handel’in klavsen eserinin teması üzerine Norveçli Johan Halvorsen’in yazdığı Pasacaglia adlı eserler Bursalı müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. 

Konserde ayrıca ünlü İtalyan opera bestecisi Giocomo Puccini’nin, bir dostunun ölümü üzerine yazdığı ağıt niteliğindeki eseri Krizantemler de seslendiriliyor.

 
 
31 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20