HABER

Sarah Chang İstanbul'da

31.01.2019


Paylaş:

Günümüzün büyük kemancıları arasında yer alan Sarah Chang 9 Şubat’ta Zorlu PSM Turkcell sahnesinde!   

 
Henüz 8 yaşındayken New York Filarmoni eşliğinde ilk konserini veren Chang, 20 yılı aşkın kariyerinde dünyanın önde gelen orkestraları, şefleri ve eşlikçileriyle birlikte sahne aldı. 2004 Olimpiyatları’nda New York’ta olimpiyat meşalesiyle koşma onuruna sahip olan Chang, aynı ay Hollywood Bowl’un Hall of Fame Ödülü’nü alan en genç kişi oldu.
 
2006'da Newsweek dergisinin "En Güçlü 20 Kadın" listesinde yer alan, 2008'de Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Yılın Genç Küresel Lideri” unvanıyla onurlandırılan sanatçı, 2011'den bu yana ABD'nin Sanat Elçisi olarak görev yapıyor. New York Times'ın “Yetenekleri o seviyede ki insan doğanın gizemlerine hayret ediyor." dediği Sarah Chang günümüzün büyük kemancıları arasında yer alıyor.
 
Brahms, Bruch, Çaykovski, Sibelius, Şostakoviç ve Dvorak gibi önemli bestecilerin eserlerini içeren EMI Classics etiketli 20 albüm çıkaran sanatçı, Brahms ve Bruch’un keman konçertolarını seslendirdiği son kaydı ise Gramophone dergisi tarafından gelmiş geçmiş en iyi 250 albüm kaydı arasında yer aldı.   
 
Mükemmel tekniği, görkemli, canlı, muhteşem güzellikteki tonu ve içten ama gerçekçi ifadesiyle Sarah Chang’a İstanbul performansında ünlü İngiliz piyanist Ashley Wass eşlik ediyor. 
 
Etkinlik Zorlu PSM ve Piu Entertainment iş birliğiyle gerçekleşmektedir.    
 
Program 
 
Bela Bartok, Romanian Folk Dances  
Johannes Brahms, Sonata No. 3 in D Minor  
Ara 
César Franck, Sonata in A Major

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20