HABER

Ortaçağdan günümüze uzanan oda müziği şöleni

07.02.2019


Paylaş:

8. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, bu yıl da çok zengin konser programlarıyla, Avrupa’dan ve ülkemizden sevilen toplulukları ağırlayacak…  

Çok yakında başlayacak olan Opus Amadeus Oda Müziği Festivali ortaçağdan günümüze uzanan bir oda müziği şöleni sunuyor. Bu sene sekizincisi düzenlenen festivalde, Hollanda, Macaristan, Almanya ve ülkemizden değerli topluluklar sanatseverlerle buluşacak.  

16 Şubat’ta Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ta Almanya’nın çok hızlı bir yükseliş yakalamış ve prestijli ödüller kazanmış genç topluluklarından PRISMA Baroque Ensemble konseriyle başlayacak olan oda müziği şöleni, 11 Mart’ta Karaköy Aşkenazi Sinagogu’nda ülkemizin sevilen oda müziği topluluklarından Silva  Quartet’in yorumlayacağı özel bir program ile sona erecek.  

Festival kapsamında 6 ayrı etkinlik düzenlenecek. PRISMA Baroque Ensemble, Musica Amphion & Pieter – Jan Belder, Trio Vivo, Leyla Pınar, Trio Passacaglia ve Silva Quartet  İstanbul’un birbirinden özel ve akustik açıdan mükemmel mekanlarında sahne alacak.  

Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi’nin yaptığı Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, hakkında detaylar www.opusamadeus.com adresinden, biletler  www.biletix.com'dan temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20