HABER

Rahmaninov'un eserleriyle sahnede

12.02.2019


Paylaş:

BBDSO bu hafta Rahmaninov’un eserleriyle Bursalı müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Piyano sanatçısı Gökhan Aybulus’un solist olarak yer alacağı konseri Azerbaycanlı ünlü şef Yalçın Adıgüzel yönetiyor. 

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 14 Şubat Perşembe akşamı efsanevi Rus besteci Sergey Rahmaninov’un eserleriyle sahne alacak. Orkestra gecede Rahmaninov’un 1926 yılında tamamladığı ama 1928 ve 1941’de revize ettiği eseri 4 Numaralı Piyano Konçertosu'nu seslendirecek. Piyano edebiyatında teknik zorluk düzeyi en yüksek eserlerden biri olan 4. Piyano Konçertosu, piyanist Gökhan Aybulus’un solistliğinde sahneye taşınacak. Konserde ayrıca yine Rahmaninov’un en sevilen ve en romantik eserlerinden biri olan 2 Numaralı Senfoni de çalınacak. Konseri Azerbaycanlı ünlü şef Yalçın Adıgüzel yönetecek. 

 

14 Şubat Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20