HABER

Leyla Pınar Opus Amadeus Oda Müziği Festivali'nde

26.02.2019


Paylaş:

Ülkemizin yetiştirdiği en değerli sanatçılardan, Cemal Reşit Rey ve Nadia Boulanger gibi efsane müzisyen ve eğitmenlerin öğrencisi olmuş, organist ve klavsenist Leyla Pınar Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin konuğu olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Opus Amadeus Org Festivali’nin gördüğü büyük ilgi üzerine kapılarını ilk defa “çalgıların babası” olarak nitelendirilen orga açmaktan da mutluluk duyan Oda Müziği Festivali’nin Harbiye Saint Esprit Kilisesi’nde gerçekleşecek dördüncü konserinde Maestrina Leyla Pınar dinleyicilerini zengin ve geniş bir programla selamlıyor. Handel’in en popüler eserlerinden “Si bemol majör Org Konçertosu”, Saygun’un İnci’nin Kitabı’ndan Masal'ı, 18. yüzyılın efsane besteci ve virtüözü Liszt’in Weimar Marşı, ünlü bestecimiz Usmanbaş’ın Leyla Pınar için uyarlamış olduğu 6 Prelüd albümünden Madrigal ve Blues'u, Paris Konservatuvarı’nın kurucularından, aynı zamanda Klasik ve erken Romantik dönem bestecisi Mehul’ün “Adagio” ve “Sicilienne”i, Belçikalı besteci ve orgcu Peeters Flore’un “Toccata”sı, Mozart’ın muhteşem orta dönem eserlerinden “Fantezi” ve “Füg”ü, besteci, müzikolog ve mülti-enstrümantalist Alper Maral’ın Ä adlı org eseri ve Nayi Osman Dede’nin lezzet dolu “Saz Semaisi” müzikseverleri farklı dönem, üslup ve dünyalara davet ediyor.  

Tarih: 28 Şubat 2019 Perşembe, 20:30
Mekan: Saint Esprit Kilisesi
Adres: Cumhuriyet Cad. 127/A, Harbiye, İstanbulBu konserin biletleri Biletix dışında etkinlik akşamı saat 19:30’dan itibaren konser mekânından da temin edilebilir.   

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20