HABER

Pal Sokağı Çocukları'nın Anısına

02.03.2019


Paylaş:

Macaristan’ın çok özel ve geniş bir repertuvara sahip topluluklarından Trio Passacaglia, Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin beşinci konserini gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geliyor.

Kontralto, tenor ve viyolonselden oluşan Trio Passacaglia, çoksesli Batı müziğinin erken polifonik dönemlerinden yola çıkarak çağdaş müziğe kadar gelen etkileyici, şaşırtıcı, iddialı repertuvarı ve yorumlarıyla her seferinde dinleyici üzerinde güçlü etkiler bırakmayı sürdürüyor.

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ın olağanüstü akustiğinde gerçekleşecek Festival konserinde Trio Passacaglia; Fransa ve Macaristan’dan erken dönem polifonik şarkılar, Macar çağdaş melodileriyle baharatlandırılmış İtalya erken Barok çağından eserler, İstanbul Antiphonale’inden ve ortaçağ kodekslerinden örnekler seslendirecek. Konserde Landini, Gabrielli, Frescobaldi, Monteverdi, Bach, Bartok, Kodaly, Ligeti ve Feldman’ın eserleri yorumlanacak.

Trio Passacaglia müzikseverleri uzak ve yakın coğrafyalarda, derin, gizemli duygularda ağırlamakla kalmıyor ayrıca çok uzak ve çok yakın zamanlara da davet ediyor. 

 
Trio Passacaglia
Judit Rajk, kontralto
Laszlo Keringer, tenor
Tamas Zetenyi, viyolonsel  


 
Tarih: 6 Mart 2019 Çarşamba, 20:00
Mekan: Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20