HABER

Ankara'da bahar müzik, dans ve sanatla yeşerecek…

07.03.2019


Paylaş:

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın 35 yıldır azim ve özenle düzenlediği, Sabancı Vakfı ve Kavaklıdere Şirketler Grubu’nun Onur Üyesi olduğu, başkentin en uzun soluklu uluslararası etkinliği olan 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali 4-25 Nisan 2019 tarihleri arasında sanatseverlere müzikal bir baharı müjdeliyor. 
 

Başta ülkemizin yetiştirdiği güzide sanatçılar olmak üzere Almanya, Brezilya, Estonya, Fransa, Gürcistan, İspanya, İtalya ve Ukrayna’dan klasik müzik, dans ve caz alanlarının seçkin örneklerini sunacak olan 400’e yakın sanatçı ve topluluk Festival'de yer alacak. 
 

4 Nisan’da piyanist Gökhan Aybulus solistliğinde şef Orhun Orhon idaresindeki Orkestra Akademik Başkent’in vereceği açılış konseriyle başlayacak olan Festival, 25 Nisan’da Vakthang Kakhidze şefliğinde Tiflis Senfoni Orkestrası'nın konseriyle son bulacak. Kapanış konserinin solisti ise uluslararası ödüllerin sahibi genç keman sanatçısı Veriko Çumburidze...
 

İlk kez Türkiye’de konser verecek olan klasik gitar dünyasının çığır açan gitaristi Yamandu Kosta, beş kıtada binlerce konser veren besteci, piyanist ve orkestra şefi Manolo Carrasco ve Flamenko Topluluğu, 75 yıllık geçmişine 50’den fazla ödül sığdırmış 100 kişilik dansçı ve müzisyen kadrosuyla Virsky Ukrayna Ulusal Dans Topluluğu, Çekya’nın parlak müzisyenlerinden Josef Spacek - Miroslav Sekera keman-piyano ikilisi, dünyanın sayılı oda müziği topluluklarından Kiev Oda Orkestrası ve genç Türk solistleri Cem Önertürk, Bengi Canatan, İtalyan caz topluluğu Giovanni Guidi Kentet, dünyaca ünlü Fransız piyanist Jean Bernard Pommier, şef Burak Onur Erdem yönetimindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ve solistleri Christian Dengk ve Egmont Välja Festival'in bu seneki sanatçı ve toplulukları arasında yer alıyor. 
 

36. Festival'in görselleri Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen “36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Afiş Yarışması”nda oy birliğiyle birinciliğe layık görülen Zülal Bakır imzasını taşıyor.www.ankarafestival.com

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20