HABER

Prof. Dr. Ayhan Kızıl Anısına

12.03.2019


Paylaş:

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta gerçekleştirilecek “14 Mart Tıp Bayramı” konseriyle müzikseverlerle buluşuyor.

Orkestra fedakâr ve onurlu hekimleri yanı sıra BBDSO’nun kuruluş aşamasında büyük emekleri olan ülkemizin önemli sanat ve bilim insanlarından Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına sahneye çıkıyor.

Genç ve yetenekli şef Murat Göktaş’ın yöneteceği konserde; Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, gitar ve vokalde popüler müziğin sevilen ismi İlhan Şeşen, saksafonda gazeteci ve yazar Kürşat Başar, piyanoda Zafer Çebi, kontrbasta Uğur Yalçın ve davulda Batuhan Büyükdoğan'a eşlik ediyor. 

 

14 Mart Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20