HABER

ARTANKARA 5. Çağdaş Sanat Fuarı

12.03.2019


Paylaş:

2009 yılında “Bütün kadınlar şarkı söylemeli” sloganıyla yola çıkan ve geniş repertuvarı ile yurt içi ve yurt dışında bu güne kadar birçok konser vermiş şef Cihan Can yönetimindeki Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, 13 Mart 2019 saat 19:00’da ARTANKARA “5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı” açılış konserini verecek.

14-17 Mart 2019 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleşecek ARTANKARA “5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı” nda, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve farklı ülkelerden gelen galeriler, müzeler, sanatla ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, sanatçılar, sanatseverler görsel bir şölene katılarak gelenekselleşen bu organizasyonda bir arada olacak.  


Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu

17 Kasım 1999’da ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanaklarıyla hizmet eden Sevda Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde: Kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, boş zamanları değerlendirmek, müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak, çoksesli müziği yaymak amacıyla kurulmuştur.  

Ülke genelinde çeşitli dernek ve vakıflarla kadınlar, eğitim, sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine farkındalık yaratmak üzere konserler veren koro, Ankara, Denizli, İzmir, Çanakkale, Afyon ve İzmir’de düzenlenen Korolar Şenlikleri’ne düzenli olarak katılmaktadır. Ülke dışında da Bulgaristan, İtalya, Rusya, Macaristan, İspanya, Hırvatistan’da konserler vermiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20. yılını kutlamak üzere hazırlanmaktadır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20