HABER

BBDSO'dan Beethoven 9. Senfoni

27.03.2019


Paylaş:

BBDSO bu hafta bir başyapıtla sahneye çıkıyor. Beethoven’ın 9. Senfonisi sevilen İtalyan şef Antonio Pirolli yönetiminde BBDSO ile sanatseverlere müzik şöleni yaşatacak. BBDSO konserde Feryal Türkoğlu, Ferda Yetişer, Arda Doğan ve Tuncay Kurtoğlu'na eşlik edecek.

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta Ludvig van Beethoven’ın 9 Numaralı Senfoni'siyle sahneye çıkacak.

Beethoven’ın insan sevgisi, barış ve kardeşlik üzerine Schiller tarafından yazılan Neşeye Övgü şiiri üzerine yazdığı son olgunluk dönemi eseri, müzik tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. (Eserin son bölümündeki korolu Neşeye Övgü (Ode to Joy) teması 1972 yılından bu yana “Avrupa Birliği Marşı” olarak Avrupa Konseyi tarafından kabul edilmiştir.)

 

Devlet Çoksesli Korosu ile DOB sanatçıları Feryal Türkoğlu (soprano), Ferda Yetişer (mezzo soprano), Arda Doğan (tenor) ve Tuncay Kurtoğlu'nun (bas) solist olarak yer alacağı konseri İtalyan şef Antonio Pirolli yönetecek.

 

28 Mart Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20